Bellasoft Profesyonelliğimizle Güzelliğinize Artı Katıyoruz...

Epilasyon

Epilasyon Uygulama
Uygulamada öncelikle, epilasyon yapılacak olan bölge ilk önce temizlenir. Kıl kökünde melaninin en fazla olduğu aktif büyüme döneminde epilasyon etkinliği en fazladır. Normal şartlarda kılların büyüme dönemleri birbirleriyle aynı değildir. Tekrarlayan seanslarının kılları aktif büyüme döneminde senkronize ettiği düşünülmektedir. Günümüzde bölgelere göre 4 ile 8 hafta aralıklarla uygulama yapılması uygundur. İlk aşamada kıllar azaltılır ve inceltilir sonrasında ise yavaş yavaş yok olur

Epilasyon Ağrılı mı?
Uygulama sırasında acı ağrı duyulur mu sorusu çok karşılaştığımız bir sorudur. Genellikle epilasyon uygulaması acısızdır. Çoğu insan geçici bir iğne batması , karıncalanma , çok düşük kuvvette elektrik çarpma hissi veya lastik çarpmasında duyulan acı hissi gibi bir acı tanımlar. Çok nadiren işlem sırasında fazla acı hissedenler olabilmektedir. Bu nedenle bölgeye lokal anestezik krem sürülür ve epilasyonun acısız olması sağlanabilir.

Epilasyon Bana Uygun mu ?
Uygulamadan önce uzmanınız sizin için cilt ve kıl yapınızı muayene eder. Bu muayene ile kıl yapınız uygun olup olmadığı çok önemlidir. En uygun kıl yapısı kalın ve siyah olan kıllardır. Beyaz tenli olmak yöntem için avantajdır. Açık tenli kişilerde yüksek dozlar rahatlıkla uygulanabilir. Koyu tenli ve ince tüyleride görebilen cihazlarımızla başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Epilasyon Yapılmadan Önce Yapılması Gerekenler
Epilasyon yapılacak bölgenin öncelikle temizlenmesi gerekmektedir. İşlemden önce ağda, tüy dökücü krem kullanılmamalıdır.Epilasyondan önce 6 hafta boyunca güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalmamalı.Cilt hassasiyeti yaratan deri hastalıkları olan hastalara epilasyon uygulanmamalıdır. Epilasyon yapılacak alanlarda uçuk, enfeksiyon, cilt hastalıkları gibi lezyonların bulunmamalı, retinoik asit türevi akne ilaçları birkaç hafta öncesinden kesilmiş olmalıdır. Sedef hastalığı bu hastalıklardan biridir. Unutulmamalıdır ki kontrollü bir şekilde yapılan epilasyonun ise başarı şansı çok yüksek ve kesin olur.

Epilasyon Sonrası
Epilasyon sonrası oluşan kızarıklık saatler içinde geçer. Bir günden uzun süren kızarıklık veya ödem, su toplaması olursa uzmanınıza başvurunuz.Kıllar kendiliğinden dökülecektir. 15 gün içinde dökülmesini bekleyiniz. Kılları yolmayın ya da cımbızla koparmayınız. Epilasyon sonrası güneşten korumak gerekmektedir. Solaryuma gidilmemelidir.Uygulamadan sonra en az 15 gün bölgeye kese yapmayınız. Her seansta beklenen kıl azalması %20 kadardır. Bu konuda aceleci olmayınız.