Bellasoft Profesyonelliğimizle Güzelliğinize Artı Katıyoruz...

Erkek Epilasyon

Erkeklerde Epilasyon Hizmeti
Erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en kolay yolu olan epilasyon erkeklerde de başarılı sonuçlar vermektedir, Sağlıklı olması yönünden de iç rahatlığıyla başvurulabilecek bir yöntemdir. Epilasyon soğutma sistemi ile birlikte kullanıldığında cilde hiç bir şekilde zarar vermezken, kıl köklerini en etkili derecede yok eder. Erkek epilasyon ile anajen olan aktif haldeki bütün kıl köklerini doğrudan yakarken, pasif haldeki kıl kökleri aktifleştikten sonra yöntem bu kıl köklerine de uygulanır.

Epilasyonda Erkek - Kadın Uygulama Farkı Var mı?
20 yılı aşkın süredir tüm dünyada istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan epilasyon yöneteminde kadınlar ile erkeklere yapılan uygulama arasında bir farklılık yoktur. Daha önce genellikle, dansçıların, bisiklet sporuyla ilgilenenlerin, vücut geliştirenler ya da yüzücülerin kullandığı epilasyon bu sporlarla ilgilenmeyen ve tüylerinden rahatsız olan tüm erkeklerin kullandığı bir yöntem haline gelmiştir.

Erkekler En Çok Hangi Bölgelerine Epilasyon Yaptırıyorlar?
Erkekler tarafından vücut tüylerinin hafiflemesi ya da sırt, omuz, boyun, göğüs ve ense tüylerinin tamamen yok edilmesi için kullanılan epilasyon ortalama 6-10 seansta etkisini gösteriyor. Fazla tüylenme batıklara yol açarak cilt problemi meydana getirebiliyor. Epilasyon ile bu sorunda ortadan kalkıyor.

Erkeklerde Epilasyon Öncesinde Dikkat edilmesi Gereken Konular
Bilindiği gibi epilasyon uygulamasında kıl köklerinin aktif olması çok önemlidir. Bu nedenle erkekler epilasyon başlamadan 3 hafta öncesine kadar tüylerini köklerinden almamalıdır. Aşırı uzamış kılların seanstan önce makas ya da jiletle kısaltılmış olması gerekir. Epilasyonun uygulanacağı bölge mutlaka temiz olmalıdır. Son 6 ay içerisinde akne tedavisi için kullanılan Roaccutane ilacını kullanmamış olmak şarttır.

Erkeklerde Epilasyon Uygulanan Bölgeler
Erkeklerde epilasyon tedavisinin uygulandığı bölgeler; omuz bölgesi, sırt bölgesi, kollar ve bacaklar, koltukaltı bölgesi, ense ve boyun bölgesi, sakal bölgesi, sakal üstü bölgesi ve kulak bölgeleridir. Bu bölgeler yoğun olarak epilasyon uygulamasında tercih edilmektedir.
Erkeklerde Epilasyon Seans Süre ve Bilgileri
Normalde yüz bölgesi için seanslar 4-6 seans arasında, diğer bölgeler için seanslar ise 6-8 seans arasında değişmektedir. Seans süreleri epilasyonun uygulandığı bölgeye ve tüylerin yoğunluğuna göre değişmektedir. Ortalama süreler ise şöyledir; omuz ve sırt bölgesi 30-40 dk, bacaklar 30-50 dk, göğüs bölgesi ortalama 20-30 dk, kollar 20-30 dk, elmacık bölgesi 5-10 dk, kulak, boyun, ense ve koltukaltı bölgeleri için ise ortalama 5 dk yeterli olmaktadır.